Close
Close
Chcete koupit něco pro vlasy? Máme e-shop!
 
Jakou péči zvolit na barvené vlasy?
Možná nejste spokojeni s barvou svých vlasů, možná chcete jen experimentovat, ale ze všech stran odrážíte poznámky typu, že barvení vlasům škodí. Samozřejmě, nic se nemá přehánět, ale se správnou péčí se změny odstínu bát nemusíte.
Jak si nevymýt barvu?


Někdo se vrátí od kadeřnice a hned si jde umýt hlavu. Protože však vlasové kutikuly nejsou plně uzavřené, dojde k vyplavení barevného pigmentu. Proto se doporučuje vlasy umýt nejdříve po 72 hodinách, aby barva vydržela co nejdéle. Celkově byste měli četnost mytí snížit na dvakrát až třikrát za týden, jelikož pokaždé dojde k částečnému vyplavení barvy.

Důležitý je i výběr vhodné kosmetiky. Používejte šampon na ochranu barvy a bez sulfátů. Sírany obsahují sůl, která má tendenci snižovat vlhkost a vést k vyblednutí barvy. I když je příjemné nechat po sobě stékat teplou vodu, barvené vlasy oplachujte vodou studenou, která zabraňuje vyblednutí barvy uzavřením vlasové kutikuly.

Ve dnech, kdy si nemyjete vlasy, zkuste použít suché šampony pro barvené vlasy. Můžete také vyzkoušet barevně tónované suché šampony, které oživí vaši barvu, aniž byste museli jít do salonu.


Jak vlasy správně umývat?

«arvené a chemicky ošetřené vlasy potřebují hydratovat a dodávat živiny. Bezoplachové kúry vám pomohou udržet vlasy hladké, hydratované a pružné. Stejně tak napomáhají s hydratací a opravou poškozených vlasů proteinové masky. Masku naneste hodinu před mytím, ať už je kupovaná nebo podomácku vyrobená.

V letních měsících je také dobré chránit se před slunečním zářením, abyste zabránili zničení vlasů. Proto hledejte kosmetiku s UV ochranou, jež zároveň zamezí vyblednutí barvy.

S barvením musí držet krok i střih. Roztřepené konečky nedrží barvu a blednou, tudíž je žádoucí je každých šest až osm týdnů zastřihovat, aby vaše barva vypadala svěží od kořínků ke konečkům.
Nenechte se spálitStejně jako slunce neprospívá barveným vlasům ani teplo fénu či žehličky. Abyste předešli problémům, použijte před úpravami sprej na ochranu proti teplu. Rovněž u přístrojů zvolte nejnižší nastavení.

Plánujete-li jít do bazénu, nezapomeňte na plavací čepici. Chlór, který se používá jako čistidlo v bazénech, by totiž „vyčistil" i vaše vlasy od barvy. Blond vlasy jsou náchylné k zabarvení do zelena, zatímco tmavší odstíny mohou ztratit lesk a vysušit se.


Mohlo by se vám líbit:
Made on
Tilda